LIBAHUNDI JÄLG

Werewolf

 VI seiklusrogain 2008 I etapp

   10.mail 2008 Märjamaal

Võistluse eesmärk on kontrollaja jooksul maksimaalse punktisumma kogumine maastikul paiknevate kontrollpunktide (KP) läbimisest. KP-de väärtus on nende keerukusest-kaugusest sõltuvalt erinev vahemikus 2-5 punkti ja vastab KP tunnusnumbri kümnelisele kohale. Läbitavate KP-de arv, valik ja läbimise järjekord on iga võistkonna poolt vabalt valitav (valikorienteerumine), va juhtudel kui kohtunikud sätestavad teisiti. Maastikul on 6 kuni 8 „ekstreempunkti”, kus tuleb sooritada meeskondlikke ülesandeid, mille eest võistkond saab 6 kuni 8 punkti.

Aeg, koht:
Kogunemiskoht, võistluskeskus ja start Märjamaa Gümnaasiumi (Märjamaa,
Tamme tee 1) juures.
Start 10.mail kell 11.00, lõpetamise kontrollaeg kell 17.00 juhul, kui võistkonnale ei antud ekstreempunktides ootamise tõttu lisaaega. Võistkonnalt, kes finisheerib peale kontrollaega, lahutatakse iga üleoldud alustatud minuti eest üks punkt. Üle 30-minutilise hilinemise korral loetakse võistkond katkestanuks.
Võistlusmaterjalid
saab kätte alates kella 10.15 (võistkonna liikumisskeemi koostamiseks).

Paremusjärjestuse määramine

Paremusjärjestus määratakse kogutud punktisumma järgi, millest on lahutatud trahvipunktid. Võrdsete punktide korral on paremusjärjestuses eespool raja läbimisele vähem aega kulutanud võistkond. Kui võistkond jõuab „ekstreempunkti” ja seal on ees teine võistkond, kes sooritab ülesannet, siis võistkonna võistlusaeg üle 5-minutilise ootamise korral peatatakse kohtuniku poolt ja lisatakse võistkonna kontrollajale. Alla 5-minutilist ooteaega ekstreempunktis loetakse normaalseks ajakuluks ja seda eriarvestusega ooteaja hulka ei arvata. Etapi lõpetajad saavad diplomi ja Aura spordijoogi. Kahe etapi kokkuvõttes iga võistlusklassi 3 paremat võistkonda autasustatakse medalite, karikate ja sponsormeenetega. Kui vanuseklassis osaleb vähem kui 5 võistkonda, on korraldajatel õigus autasustada ainult võitjat.

Trass ja võistlusmaastik: I etapi võistlus kulgeb Märjamaa valla territooriumil.
Trassi orienteeruv pikkus täispunktide läbimise korral 35-45 km ning võistkondadele antakse kasutada kaardid mõõtkavas 1:22 000.

Võistkond: soovitame koostada võistkonna kuni 3-liikmelisena. Lubatud suurim arv liikmeid võistkonnas on küll 5 inimest, kuid sel juhul kõikidele ekstreempunktides osalemist ei võimaldata.

Võistkondlikku arvestust peetakse 7 võistlusklassis alljärgnevalt:

HD18 – 1990 a ja hiljem sündinud noored, vähemalt üks tüdruk võistkonnas
HH18 – 1990 a ja hiljem sündinud noored
HD14 – 1994 a ja hiljem sündinud noored, vähemalt üks tüdruk võistkonnas

HH – mehed
DD – naised
HD – segavõistkonnad
HD50- veteranide segavõistkond, kõik liikmed 50 a või vanemad

Kogu võistluse vältel (stardist finišeerimiseni) peavad kõik võistkonna liikmed kandma nähtaval kohal võistkonna tunnusmärki (omal valikul kas peakate, käeside, vest, sarnane riietus vmt).

Kohustuslik isiklik varustus:
                       -          võistkonna eraldusmärk või tunnussümboolika (müts, käepael, eraldusmärkidega vormiriietus, vest vmt)
                       -         kindad (libisemiskindlad, sobilikud ronimiseks)

Kohustuslik võistkonna varustus:
                      -
      esmaabipakend (plaastrid, valuvaigistid, rõhkside)
                     
-      joogipudel
                      -      kompass

Tegevus maastikul: võistkonna esmane ülesanne on leida ja liikuda kontrollpunktidesse, mis on märgitud kaardile. Võistkondadel tuleb läbida kindlaksmääratud kontrollpunktid endakoostatud liikumisskeemi alusel. Võistlusel kasutatakse elektroonilist märkesüsteemi. KP läbimise fikseerimiseks kasutatakse SI-märkesüsteemi. SI-jaama rikke või selle kahtluse korral on vaja teha KP-s asuva kompostriga märge võistluskaardi servale.

Ülesannetega punktides peavad kohtunikud arvet ülesande sooritamise kohta. Tegevusjuhised neis punktides antakse võistlejatele kirjalikult, vajadusel juhendatakse täiendavalt suuliselt. Ooteaegade korral kohtunikud fikseerivad ja teatavad võistkonnale lisandunud aja. Punktikohtunike töö lihtsustamiseks veendu punkti jõudes, et kohtunik on võistkonna saabumise fikseerinud, kuula ja täida juhiseid, ära lahku kontrollpunktist (ka ajutiselt) ilma kohtuniku nõusolekuta.

Võistluskeskus on avatud kogu võistluse aja, seal toimub ka toitlustus ja vajadusel joogivarude täiendamine.

Joogipunktid on kaardil tähistatud erimärgistusega.

Lisainfo:

Osavõtutasu 1-le võistlejale 200.-eek , HD14 HH18 ja HD18 klassis 150.-eek sisaldab võistlusest osavõtu, toitlustuse, joogi, kaardid, teeninduse. Registreerimisega samaaegselt tasuda stardimaks ja (kui on tellitud) SI pulga rent.
Osavõtutasu ja SI pulga rent peab olema laekunud hiljemalt 6.maiks!
Kui soovite arvet, saatke andmed maksja kohta: aktiivikas@hot.ee
Mittetasunud võistkond starti ei pääse.

Registreerimine: http://libahunt.kutimuti.ee 
NB! I etapile registreerimine lõpeb 4.mail!

Võistkond kasutab märkimiseks oma SI (SportIdent) pulka. Võistkonna peale on vajalik üks SI pulk. Registreerimisel märkida SI number, viimase puudumisel SI pulga rendisoov. SI jaamad toetavad SI-9 pulki.
On võimalik rentida 60 mälupesaga SI pulkasid (versioon 6) hinnaga 35.- krooni, pulga kaotsiminekul või purunemisel tuleb tasuda 850 krooni.

Millist SI-pulka vaja läheb?
SI-pulki on mtut tüüpi: 30- 50- ja 60 mälupesaga. Maastikul on kokku kuni 45 SI-jaama. Rajaplaneeringu täpsustudes avaldame läbitava teekonna pikkuse, millest alates tuleks võistkonnal valida suurema mälumahuga SI pulk.

Kõik küsimused, ettepanekud ja teated saatke: aktiivikas@hot.ee