Rajameistri info Libahundi Jälje Tuksi etapi kohta:

Maastiku üldiseloomustus: Tuksi ja selle lähiümbruse maastik on üsna mitmepalgeline.  Ligi 90% alast on metsane. On mõned lagedad (heinamaad, põllud, looduslikud lagedad),  üsna palju on eri vanuses raiesmikke. Raiesmikud on enamasti väikesed ja ebakorrapärased. Maastikule jääb kuus küla, kuus järve ja 1 jõgi. Lisaks jääb maastikule ka üks suurem soo ja mõned väiksemad rabad. Teedevõrk on ebaühtlase tihedusega, samas enamus hõreda teedevõrguga alast on kaetud tiheda ja korrapärase sihi- ja kraavivõrgustikuga. Enamus alast on reljeefivaene, kuid rannaluidetel esineb ka korralikku reljeefi, nõlva kõrgustega üle 10m.

Läbitavuse iseloomustus:  Väga hea läbitavusega männimets on levinud peaaegu kõikjal mereranna läheduses, aga ka mitmes kohas sisemaal. Siiski esineb ka keskmise ja halva läbitavusega osi, kuid need on selges vähemuses ja enamasti välditavad teede/sihtide abil. Läbitavuse osas on kindlasti positiivne mõju hilisel kevadel – alustaimestiku pealetung ei ole jõudnud veel alata. Pinnaveetase on viimaste nädalatega oluliselt langenud ja langeb viimase nädalaga veel olgugi, et veel 1. mail esines üksikutes varjulistes kohtades mõningast lund/jääd. Maastikul leidub piisavalt voolavat vett, et näiteks vajaduse korral joogipudelit täita. Kokkuvõttes võib maastiku läbitavust igal juhul pidada heaks – hea ilma korral on tippvõistkondadel eeldus välja joosta Libahundi ajaloo suurim kilometraaž.

Kaardi ja raja iseloomustus: Kaart mõõtkavas 1:25 000, H=2.5m, baseerub 2000…2002 kaardistatud põhikaardil. Rajameistrid on osaliselt kaarti täiendanud ja täpsustanud, kuid mitte kogu alal. Viimase 10 aasta jooksul on tekkinud hulgaliselt uuemaid raiesmikke, mis on kaardistatud maa-ameti ortofotode abil. Läbitavused ei ole kaardistatud. Kaardil keelualadena märgitud aladele sisenemine on keelatud. Kaks suuremat märgitud keeluala on haruldaste liikide kasvualad, ülejäänud aluskaardiga võrreldes lisandunud või muutunud elamukrundid. Kohtades, kus ka aluskaart näitab adekvaatselt (lilla värviga) hooviala, ei ole täiendavalt keeluala viirutust kasutatud, kuid sealgi on hoovidesse sisenemine keelatud.

Metsa tähistus roheline, põllud-heinamaad kollasega, raiesmikud ja looduslikud rohumaad helebeežiga, võssa kasvanud raiesmikud/noorendikud helehalliga. Metsakõlvikutel on kasutatud põhikaardi leppemärke (ringiga tähistatud lehtpuu- ja kolmnurgaga okaspuumets).
Kõiki punkte ühendav optimaalne linnulennuline teekond on ca 45 km.
Korraldajad kontrollivad võistluse käigus pisteliselt koosliikumise nõude täitmist.
Korraldajate poolt on 2 kaardil tähistatud joogipunkti (lisaülesannete punktides), lisaks on mitmeid võimalusi loodusliku vee kasutamiseks.
Täiendav nüanss: kolm kontrollpunkti satuvad olude sunnil väga kaardilehe servale, mistõttu tasub olla hoolikas kaardi servade kaitsmisel ja kaardikile korralikult kinni teipida, et mitte neid punkte märkamata jätta.
Lisainfos kirjeldatud kõva hariliku pliiatsi kõrval sobib kirjutusvahendiks ka peenike veekindel marker/CD-pliiats. Kirjutusvahendit võib vaja minna 2 lisaülesande edukamaks sooritamiseks.

Ohukohad: Liiklus maanteedel on hõre, kuid sellele vaatamata tuleb olla ettevaatlik, sest teed on väga kurvilised. Koeri on piirkonnas väga vähe. Metsloomade (sh suurte) jälgi on rajameistrid näinud aga üsna ohtralt. Osades ekstreempunktides on korraldatud vajalikud ohutusabinõud, millede täitmine on võistlejatele kohustuslik.