Libahundi jälg  

Werewolf

 III ekstreemsportlik seiklusrogain

Etapid:      05.mai 2006           Vääna-Jõesuu

                  28.oktoober 2006           Paldiski

 

 Eesmärk 
Libahundi jälje võistluse eesmärk on kontrollaja jooksul maksimaalse punktisumma kogumine maastikul paiknevate kontrollpunktide (KP) läbimisest. KP-de väärtus on keerukusest-kaugusest sõltuvalt erinev vahemikus 2-5 punkti ja vastab KP tunnusnumbri kümnelisele kohale. Läbitavate KP-de arv, valik ja läbimise järjekord on iga võistkonna poolt vabalt valitav (valikorienteerumine). Ekstreempunktides (kokku maastikul kuus kuni kaheksa KP-d) tuleb sooritada  meeskondlikke ülesandeid, mille eest võistkond saab 7 punkti.

   Aeg, koht
II etapp:  Kogunemiskoht, võistluskeskus  ja start: Paldiski(tähistus Tallinn-Paldiski maanteelt 2 km enne Paldiski linna Leetse teeristilt )  

     Võistlusele on võimalik Tallinnast sõita elektrirongiga. Balti jaamast väljub rong 08.35, Paldiski raudteejaamast toob eribuss võistlejad starti.Õhtul viib eribuss osalejad Laulasmaalt Klooga raudteejaama, kust rong Tallinna väljub 20.15 Rongipilet õpilastele 1 suund 11.-eek

   Start ja finiš
28.oktoober kell  11.00       
Lõpetamise kontrollaeg on kell 17.00

Võistkonnad lähevad rajale võistluskeskuses ühisstardist. Instruktsioonideks ja maastikuga tutvumiseks ning võistluse avamiseks tuleks kohal olla  hiljemalt 10.15

Võistlusmaterjalid saab kätte kell 10.30-st  (liikumisskeemi koostamine)

Peale finisheerimist kl.17.30 viiakse osalejad bussiga Laulasmaale KutiMuti Noortelaagrisse, kus toimub pesemine, õhtusöök ja autasustamistseremoonia. 
Finiš suletakse kell 17.00, millega on tagatud võistluse kontrollaeg. Juhul, kui võistkond selleks kellaajaks rajalt ei ole saabunud, lahutatakse iga üleoldud täisminuti eest üks trahvipunkt. Üle 30-minutilise hilinemise korral  loetakse võistkond katkestanuks. 

Trass ja võistlusmaastik
II etapi võistlus kulgeb Harjumaal Paldiskis ja Pakri poolsaare maastikul. Võistlusmaastikul on domineerivaks Põhja-Eesti paekallas ja pangakõrgendik, kohati kahekümnemeetrine järsak, pankranniku alune võib olla võsastunud ja märg. Esineb männimetsaga kaetud kuiva, liivast  ja samblikust mereranda, on ka võsastunud metsa. Ilmastik võistluse toimumise ajal on ettearvamatu. Trassi orienteeruv pikkus on kuni 35 km ning võistkondadele antakse kasutada  kaardid mõõtkavas 1: 20 000. Võistkonnad võivad kasutada kompassi, kella. 

Paremusjärjestus 
määratakse kontrollpunktide läbimise eest kogutud punktisumma järgi, millest on lahutatud trahvipunktid. Võrdsete punktide korral on eespool varem lõpetanud võistkond.
Autasustatakse diplomite ja sponsoriauhindadega kolme paremat ehk rohkem punktekogunud võistkonda kõigis võistlusklassides mõlemal etapil. Kahe etapi kokkuvõttes selgitatakse välja üldvõitjad kõigis võistlusklassides. Üldvõitjaid autasustatakse medalite, karikate ja sponsoriauhindadega.
KP läbimise fikseerimiseks kasutatakse komposter-märkesüsteemi.Vajalik on  teha KP-s asuva kompostriga märge võistluskaardi vastava numbriga lahtrisse.  

Osalustasu
Osavõtt 1-le võistlejale 120.-eek sisaldab võistlusest osavõtu, toitlustuse, sooja joogi,  kaardid, teeninduse, pesemisvõimaluse ja transpordi võistluskeskusest Laulasmaale. Registreerimine kestab kuni 23.oktoobrini.Osalustasu peab olema laekunud MTÜ Aktiivikeskuse kontole 221019616426 hiljemalt 25.oktoobriks

Võistkond
HD ja DD võistkond koosneb 3 - 5 liikmest vanuses 12-18 eluaastat. Võistkondlikku arvestust nii igal etapil kui ka kokkuvõttes peetakse 5 võistlusklassis alljärgnevalt: 

HD18 –1988 a ja hiljem sündinud noored, vähemalt üks tüdruk võistkonnas

DD18 –1988 a ja hiljem sündinud tüdrukud

HD14 –1992 a ja hiljem sündinud noored, vähemalt üks tüdruk võistkonnas

DD14 –1992 a ja hiljem sündinud tüdrukud

VABA – ilma soo ja vanusepiiranguteta ( ka täiskasvanud ja kaheliikmelised võistkonnad )

Kogu võistluse vältel (stardist finišeerimiseni) peavad kõik võistkonna liikmed kandma nähtaval kohal võistkonna tunnusmärki (omal valikul kas peakate, käeside, sarnane riietus vmt).
Võistkond peab kogu võistluse aja liikuma koos. Koosliikumise kriteeriumiks on silmside olemasolu võistkonna liikmete vahel nii, et võistkonna tunnusmärgid on selgelt nähtavad. KP vahetus läheduses on asjatu viibimine keelatud. Kasutada võib vaid korraldajate poolt antud kaarti ning abivahendina kompassi ja kella.

Kui üks või mitu võistkonna liiget soovivad võistluse katkestada, siis peab kogu võistkond pöörduma tagasi võistluskeskusse ja nad loetakse finišeerinuks.

    Varustus

        kohustuslik isiklik varustus:  
                        -                     võistkonna eraldusmärk või tunnussümboolika (müts, käepael,  vest vmt) 
                        -                     matkajalanõud  
                        -                     kuivad vahetussokid  
                        -                     sõrmkindad, müts, sall  
                        -                     vettpidav (kile)riietus

          kohustuslik võistkonna varustus: 

            -                     esmaabipakend
-                     joogipudel  
-
                     kompass  
-                     taskulamp koos varupatareidega
-                     mobiiltelefon koos toimiva kõnekaardi ja laetud akuga

 

Kohustuslik mobiiltelefon on õnnetuse korral abi kutsumiseks või katkestamisest teatamiseks. VÕISTLUSE AJAL TELEFONI MUUL OTSTARBEL KASUTADA EI TOHI. Esindaja teavitab katkestamisest koheselt korraldajaid ja toimetab katkestanud võistkonna finišisse.

Arstiabi
 
Osavõtt võistlusest toimub võistlejate omal vastutusel, korraldajate poolt kindlustatakse stardi-ja finishipaigas esmaabi.

Tegevus maastikul
V
õistkonna esmane ülesanne on leida ja liikuda  kontrollpunktidesse, mis on märgitud kaardile. Võistkondadel tuleb läbida kindlaksmääratud kontrollpunktid endakoostatud liikumisskeemi alusel. Kontrollpunkti läbimise kohta on kinnituseks vastav märge kompostriga  või kohtunike kirjalik märge võistkonna osavõtukaardile. Võistkonna osavõtukaardi ja rajakaardid saavad võistkonnad stardist.
Võistlusmaastikul ühes punktis toimub ka toitlustus ja joogivarude täiendamine. 
Kaardile kantud kontrollpunktid on erineva väärtusega - kaugemad ja raskemini leitavad punktid annavad võistkonnale rohkem punkte kui lähemalasuvad ja kergemini leitavad kontrollpunktid.
 Joogi-ja toitlustuspunktid on kaardil tähistatud  erimärgistusega. Toitlustuspunkti lahtioleku aeg  teatatakse stardis.

Võimalikke tegevusi kontrollpunktides:

*          Kuristiku, jõe ületamine köissillal
*         
Meeskondlik nuputamisülesanne
*          Ronimine kaljuseinal…

*          Meeskondlik liikumisülesanne

*          Köiega meeskondlik täpsusmaandumine

*          Laskumine köiega kaljuastangult

Kohtunikud on “märgistatud”, samuti on kohtunike sõidukid märgistatud. Kohtunikud liiguvad võistlusmaastikul ja kontrollivad võistlusmääruste järgimist. Võistlusmääruste rikkujad kõrvaldatakse koheselt ja nende tulemus annulleeritakse.

Kõrvalise abi ja transpordivahendite kasutamise ning korraldajate ja kohtunike nõudmistele ning korraldustele mitteallumise eest võidakse võistkond diskvalifitseerida. Igasugune võistkondade abistamine trassil on keelatud (k.a toidumoona ja veevarude täiendamine).  Erandjuhtumiks on vältimatu meditsiiniabi vajadus.

Pretensioonide esitamine toimub kirjalikult 30 minuti jooksul pärast võistkonna lõpetamist.

Peakorraldaja: Tiiu Mägi, tel 50 28180

Rajameistrid: Mairolt Kakko, tel 50 58872,Veikko Tamlak: tel 51 43851

Võistkondade ümberregistreerimine
Võistkonna liikmete arvu muutmine ning võistlejate nimeline ümberregistreerimine on lubatud kuni 26.oktoobrini e-posti aadressil: aktiivikas@ hot.ee. Peale 26.oktoobrit, kuni võistluspäeva hommikul kella 10.15 on erandkorras (ühe võistleja haigestumine jms.) lisatasu 20 EEK eest võimalik asendada ainult võistkonna liikmeid selliselt, et ei muutu võistlusklass, võistkondade arv (ühest võistkonnast ei saa moodustada kahte või enamat uut võistkonda) ega suurene võistkonna liikmete arv.

Edukat ettevalmistumist !