23.10.08 Ajakava võistluspäeva hommikul:
                    
  9.30 - avatud mandaat
                    10.15 - rajameistri infoveerandtund (võistlejatel soovitav olla juba võistlusriietes)
                    10.30 - kaartide jagamine
                    11.00 - start avatud
                    15.00 - finiš avatud

22.10.08 Rajameistrite info. Seekordsel Libahundi Jälje Vihasoo etapil on rajal kokku 37 kontrollpunkti, sh 7 “ekstreempunkti”. Kõigi punktide läbimise optimaalse teekonna pikkus on 48 km. Maksimaalne SI-märgete arv on 43. 30 märget (s.o. väiksem SI) võib täis saada 30 km läbimisega. Maastik jaguneb mitmesse eri tüüpi:
   
-         enamlevinuim metsatüüp on ilus ja väga hästi läbitav männi- või männi-kuusemets, üsna tiheda teede- ja korrapärase sihivõrguga
   
-         esineb ka võimsat ja ürgset kuusikut, kus nähtavus ja läbitavus on keskmine või hea, teid ja sihte vähem.
   
-         mõnes kohas, aga selges vähemuses, on niiske pinnaga lehtpuumetsad ja raiesmikud, läbitavus neis on halvem, kuid et suvine lopsakus on järgi andnud, saab ka neist läbi. Veetase võib siiski mõnes üksikus kohas ulatuda poolde säärde.
   
-         ala põhja- ja idaosas esineb ka väiksemaid ja keskmisi, enamasti korrapäratuid lagendikke.
   
-         maastiku tõmbenumbriks on kindlasti ala läbivad 2 jõge ja mitmed ojad koos võimsate, kuni 30m nõlvade- ja kanjonitega. Vett on jõgedes palju ja vool enamasti väga kiire, seetõttu on ülimalt soovitatav ületada jõgesid ainult selleks kaardil ettenähtud kohtades (sillad-purded). Jõgede kaldad on kohati muidugi soostunud ja võsastunud. Alal on mitu erineva tihedusega asustatud küla, palume mitte siseneda õuealadesse. Lisaks on kaardil punase viirutusega näidatud keelualad, kuhu ei tohi siseneda Lahemaa Rahvuspargi nõudmiste tõttu. Ala läbivad ka 2 keskmise liiklusintensiivsusega maanteed, kus tuleb olla ettevaatlik liikluse suhtes. Kaart on mõõtkavas 1:24 000, H=2,5m, formaadis A3, kaardiga koos antakse ka kaitsekiled, mille ava soovitame peale rajaplaneerimist kinni teipida. Kaart paneb teataval määral proovile võistlejate loomingulisuse, sest alusena kasutatud põhikaardi lehed on tehtud eri aegadel erinevate kaardistajate poolt, seetõttu on kaardiosade värvilahendused erinevad. Kõige suuremad erinevused on katendiga teede kujutamisel (vahelduvad värvused mustast helepruunini) ja sihtide kujutamisel (must peenike kriipsjoon või valge pidevjoon). Mets on kujutatud rohelisega, kuid selle toon on eri kaardiosadel erinev, lagedad kollasega. Punktilegendid on toodud kaardiservas sõnaliselt nagu rogainidel kombeks. Kaardile on kirjutatud ka korraldajate telefoninumbrid ettearvamatute juhtumite jaoks. 

Kõigile edu soovides
Mairolt ja Veikko, rajameistrid.